ریپورتاژ

روش میلیاردر شدن با چند نکته ساده و کاربردی


روش میلیاردر شدن با چند نکته ساده و کاربردی

داستان های زیادی را در مورد موفقیت افراد بزرگ شنیده اید. بعضی از افراد نیز بدون تلاش یا به ارث رسیدن پول زیاد پولدار شده‌ اند و بعضی دیگر شغل پردرآمد دارند. بعضی از آن ها نیز در یک قرعه کشی پول بسیار زیادی برنده شدند. شاید با خودتان فکر کنید که کاش مثل آن ها پولدار و خوش شانس بودید اما خوشبختانه خبر خوبی برای شما دارم. شما نیز می توانید میلیونر شوید، بدون این که هیچ پولی از خانواده تان بگیرید. همه چیز تنها به خودتان بستگی دارد. هر چند ثروت زیاد نیز معایب خود را دارد و ممکن است در طولانی مدت روی اعصاب و روان و استرس شما تاثیرگذار باشد.

۱- به فکر پول قرض گرفتن نباشید

همیشه به ما یاد دادند که برای خرید ماشین، خرید لباس، خانه، جواهرات و غیره از دیگران پول قرض بگیریم. در واقع پول قرض گرفتن را راهی سریع برای به دست آوردن چیزی می دانند که می توانید همان لحظه داشته باشید اما قرض گرفتن پول مانند تله می‌ باشد.

هر زمان که چیزی می خرید و این کار را از طریق قرض گرفتن انجام می دهید، در واقع در حال ایجاد یک حفره بزرگ تر برای خودتان می باشید. پولی که برای پرداخت قرض می پردازید، همان پولی است که می توانستید برای آینده خود ذخیره و پس انداز کنید. به طور مثال؛ در نظر بگیرید که یک وام معمولی برای یک ماشین ماهانه ۵۲۳ دلار به مدت ۵ سال و ۹ ماه می باشد. اگر هر ماه به مدت ۵ سال ۵۰۰ دلار ذخیره می کردید، می توانستید بعد از این پنج سال ۴۰ هزار دلار ذخیره داشته باشید. اگر تا بیست سال دیگر ادامه می دادید، می توانستید حدود ۲۷۰ هزار دلار پول و سرمایه داشته باشید اما همین ماشینی که اکنون با پول قرض گرفتن خریده‌اید، در ۲۵ سال آینده هیچ ارزشی نخواهد داشت.

پس نتیجه این که از هرگونه پول قرض گرفتن خودداری کنید. اگر هم اکنون زیر بار قرض و بدهی و وام می باشید، هرچه زودتر آن را پرداخت کنید.

۲- سرمایه گذاری کنید

علاوه بر اینکه باید بدهی ها و وام های خود را پرداخت کنید، اکنون بهتر است که هر چه زودتر سرمایه گذاری کنید. اگر هر ماه شروع به کنار گذاشتن ۳۰۰ دلار در سن ۲۵ سالگی کنید، می ‌توانید در سن ۶۰ سالگی یک میلیونر باشید و در یک خانه ۲ میلیون دلاری زندگی کنید. تمام این ها را تنها می توانید با پس‌انداز ۳۰۰ دلار در ماه انجام دهید.

اگر برای سرمایه گذاری تا سن ۳۵ سالگی صبر کنید، برای اینکه در سن شصت سالگی به همان دو میلیون دلار برسید، باید ماهانه ۸۰۰ دلار کنار بگذارید. حالا بیایید از یک زاویه دیگر این موضوع را بررسی کنیم.

اگر به مدت ۴۰ سال یعنی از سن ۲۵ تا ۶۵ سالگی ۳۰۰ دلار ماهانه پس انداز کنید، می توانید ۱.۷۵ میلیون دلار سرمایه داشته باشید. اگر این ۳۰۰ دلار را ماهانه به مدت ۳۰ سال پس انداز کنید، یعنی از سن ۳۵ تا ۶۵ سالگی، فقط ۶۵۱.۴۰۰۰ دلار خواهید داشت.

روش میلیاردر شدن با چند نکته ساده و کاربردی

پس در چنین شرایطی مجبور می‌ شوید که ۱۰ سال بیشتر کار کنید، یعنی تا سن ۷۰ سالگی باید سر کار بروید تا بتوانید به یک میلیون دلار برسید.

برای رسیدن به ۱.۷۵ میلیون دلار نیز باید تا ۷۵ سالگی کار کنید. هیچ کس نمی خواهد که تا ۷۵ سالگی سر کار باشد. پس در سریع‌ ترین زمان ممکن که می توانید شروع به پس انداز کنید.

۳- در مورد پس انداز کردن جدی باشید

اگر شروع به پس انداز و سرمایه گذاری کنید، کار عالی انجام دادید اما به یاد داشته باشید که اگر می خواهید میلیونر شوید، باید درصد سرمایه گذاری شما رقم خوبی باشد.

پس انداز شخصی شما باید به گونه‌ای باشد که بتوانید در دوران بازنشستگی زندگی راحتی داشته باشید. اگر حدود ۵ و نیم درصد از درآمد خود را پس انداز کنید، می توانید در آینده پول خوبی داشته باشید.

مثلا در نظر بگیرید که حقوق شما تقریباً ۵۹ هزار دلار در سال می باشد‌. پنج و نیم درصد آن برابر با ۳.۲۴۵ دلار در سال است که در ماه برابر با ۲۷۰ دلار می‌ شود. اگر تا ۳۰ سال پس انداز کنید، ۱۰ درصد از آن پول دوباره به خودتان برمی گردد. یعنی حدود ۵۸۶.۲۵۶ دلار خواهید داشت که عدد قابل توجهی است.

در این سن باید حدود ۲۸۰ هزار دلار صرف هزینه های پزشکی کنید که باقیمانده آن چیزی حدود ۳۶۶ هزار دلار می شود. آیا می توانید با این پول حدود ۲ دهه زندگی کنید؟

ممکن است که در یک سال فقط ۱۵ هزار آن را دلار آن را خرج کنید. بهتر است یک مثال واضح تر برای شما بزنم. اگر ۱۵ درصد از درآمد سالانه ۵۹ هزار دلاری خود را پس انداز کنید که هر سال ۸۸۵۰ دلار و در ماه ۷۳۷ دلار می‌ باشد را کنار بگذارید، بعد از ۳۰ سال می توانید ۱.۶ میلیون دلار پول داشته باشید. اگر پنج سال دیگر هم به این کار ادامه دهید، حدود ۲.۳ میلیون دلار پول خواهید داشت که فقط در سال ۱۵ هزار دلار آن را نیاز دارید.

۴- درآمد خود را افزایش دهید تا هر چه سریع تر به اهداف خود برسید

زمانی که صحبت از میلیونر شدن می شود، اغلب افراد می گویند که من نمی توانم پول زیادی در بیاورم و به اندازه کافی پول پس انداز کنم. اگر فکر می‌ کنید که درآمد شما به قدری است که هرگز نمی توانید ۱۵ درصد آن را پس انداز کنید، پس قطعاً به شغلی با درآمد بالاتر نیاز دارید.

۵- هزینه های اضافی را حذف کنید

اگر هدف شما میلیونر شدن می باشد، قطعاً باید مطمئن باشید که هزینه‌ های شما کاملاً به جا است.

پس باید زمانی را اختصاص دهید و هزینه های خود را ارزیابی کنید، به بودجه مالی خود نگاه کنید و ببینید که پولتان را صرف چه کارهایی می کنید و هر کدام از خرج هایتان که اضافه می باشد را حذف کنید.

منبع: هنرفردی

تحریریه‌ ی ما در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی ( رپورتاژ آگهی ) نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن نداردمنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن