دانستنی هاسرگرمی

۸ دلیل برای اینکه چرا پدرها برای دخترانشان بسیار مهم هستند • فارسی ها


اکثر مردم موافقند که والدین نقش مهمی در سلامت روان، توانایی موفقیت، مهارت های اجتماعی، عملکرد تحصیلی و غیره کودکان ایفا می کند. اما پدران نقش عمده ای در رشد دختران خود دارند و بسته به ماهیت رابطه آنها می توانند تاثیر قابل توجهی بر شخصیت دخترشان داشته باشند. این مقاله بررسی می‌کند که چرا رابطه پدر و دختر چه در دوران کودکی و چه در بزرگسالی بسیار مهم است.

دلایل مهم بودن رابطه پدر و دختر

پدرها عزت نفس دخترانشان را شکل می دهند.
پیوندهای پدر و دختر با توانایی های تحصیلی مرتبط است.
پدرها بر رفتار دخترانشان تأثیر می گذارند.
پدرها بر ویژگی های اجتماعی دخترانشان تأثیر می گذارند.
پدران به دختران خود نشان می دهند که زنان چگونه شایسته رفتار هستند.
پدران می توانند به تعیین میزان پایداری دخترانشان کمک کنند.
پدرها به تعریف روابط عاشقانه آینده برای دخترانشان کمک می کنند.
پدرها خواه ناخواه برای دخترانشان الگو هستند.
پدرها به شکل گیری عزت نفس دختران کمک می کنند.

۸ دلیل برای اینکه چرا پدرها برای دخترانشان بسیار مهم هستند • فارسی ها

۱- پدران عزت نفس دخترانشان را شکل می دهند

پدران از بدو تولد نقش اساسی در رشد روانی دختران خود دارند. تفاوت بین یک پدر دوست داشتنی و توجه و یک پدر غایب می تواند تأثیر زیادی بر نحوه رشد کودک داشته باشد.

وقتی پدران از نظر جسمی یا عاطفی در کنار دخترشان نیستند، دخترانشان به طرق منفی زیادی تحت تاثیر قرار می گیرند. وقتی پدرها حضور دارند و محبت می‌کنند، دخترانشان احساس قوی‌تری نسبت به خود پیدا می‌کنند و اغلب به توانایی‌های خود اطمینان بیشتری پیدا می‌کنند. برای ایجاد عزت نفس مثبت، پیوند سالم پدر و دختر کلیدی است.

۲- پیوندهای پدر و دختر با توانایی های تحصیلی مرتبط است

مطالعات اخیر نشان داده است که پیوند قوی پدر و دختر نه تنها عزت نفس، تصویر بدن، روابط و ویژگی های رفتاری دختر را شکل می دهد، بلکه حتی بر توانایی آنها برای عملکرد تحصیلی خوب نیز تأثیر می گذارد.

اگرچه تحقیقات هنوز در حال انجام است تا مشخص شود که چرا این اتفاق می افتد، زنانی که در بیشتر سال ها – اگر نه تمام – زندگی شان روابط سالمی با پدرانشان داشتند، در مدرسه و در آزمون ها بهتر از آن هایی بودند که هیچ رابطه ای با پدرشان نداشتند یا رابطه آنها با پدرشان ناسالم بود.

۳-پدرها بر رفتار دخترانشان تأثیر می گذارند

روانشناسی قبلاً تأکید زیادی بر پیوند بین مادر و فرزندانش می کرد، اما مطالعات اخیر نشان داده است که پدرها نیز تأثیر زیادی بر روی فرزندان خود در هنگام رشد ویژگی های رفتاری دارند.

پدرانی که به دختران خود محبت نشان می دهند و آنها را همانطور که هستند می پذیرند به پرورش حس مثبت از خود کمک می کنند. از سوی دیگر، پدران سهل انگار می توانند دختران خود را در مسیر تاریکی از افسردگی، سوء مصرف مواد و مشکلات روانی قرار دهند.

۴- پدران بر ویژگی های اجتماعی دخترانشان تأثیر می گذارند

پیوند پدر و پسر برای برخی از پدران بسیار طبیعی تر از پیوند پدر و دختر است، به خصوص با افزایش سن دختران. متأسفانه، عدم ارتباط بین پدر و دخترش می تواند تأثیرات ماندگاری بر نحوه تعامل اجتماعی دختر داشته باشد.

مطالعات نشان داده است که دخترانی که به طور منظم با پدران خود به شیوه ای مثبت ارتباط برقرار می کنند، در بخش های دیگر زندگی خود بهتر با افراد مرد و زن ارتباط برقرار می کنند. از بدو تولد تا بزرگسالی، سطح و کیفیت ارتباط پدر و دختر نقش مهمی در توانایی دختر در بیان احساسات، عواطف و افکار خود دارد.

۵-پدران به دختران خود نشان می دهند که زنان شایسته چگونه رفتار میکنند

اگرچه مادران نقش مهمی در زندگی دختران خود ایفا می کنند، اما بسیاری از چیزهایی که زنان در مورد زندگی می آموزند از پدرانشان می آید. از سنین پایین، رفتار دختران با زنان دیگر – به‌ویژه با مادرانشان – از سوی پدرانشان پیش می‌رود.

پدرانی که به صورت کلامی یا غیرکلامی نسبت به همسر خود توهین، غفلت یا آزار می‌دهند، ناآگاهانه به دختران خود یاد می‌دهند که چگونه زنان شایسته رفتار با آنها هستند. اکثر زنانی که در اواخر زندگی به روابط آزاردهنده می پردازند، نوعی از سوء استفاده را در دوران کودکی گزارش می دهند، حتی اگر این یک اتفاق جزئی باشد. پدرانی که به همسران و دختران خود ابراز محبت می کنند به آنها می آموزند که زنان باید مورد محبت، مراقبت و رفتار با احترام مردان در زندگی خود قرار گیرند.

۶-پدران می توانند به پایداری دخترانشان کمک کنند

سبک پدری «جادویی» که با توسعه پایداری در دختران مرتبط است، فرزندپروری مقتدرانه نامیده می شود. این سبک فرزندپروری با گرمی و محبت همراه با مسئولیت پذیری، قوانین و مسئولیت پذیری مشخص می شود.

به گفته محقق لورا پادیلا-واکر، “پدرانی که بیشترین تاثیر را دارند، آنهایی هستند که به حرف فرزندان خود گوش می دهند، رابطه نزدیکی دارند، قوانین مناسبی را وضع می کنند، اما آزادی های مناسبی را نیز اعطا می کنند.”

پیشنهاد می کنیم مقاله۱۸ راه آسان برای کسب آرامش بعد از یک روز خسته کنند” را نیز مطالعه بفرمایید.

۷- پدرها به تعریف روابط عاشقانه آینده برای دخترانشان کمک می کنند

مطالعات علمی نشان داده اند که مراحل اولیه زندگی یک زن می تواند آینده او را از طریق ادراک آگاهانه و ناخودآگاه او از اطرافیانش، از جمله والدینش، شکل دهد. از سنین پایین، یک دختر با تماشای اعمال، رفتارها و ویژگی های پدر خود می آموزد که در یک شریک عاشقانه به دنبال چه چیزی باشد. تحقیقات نشان می دهد که روابط سالم پدر و دختر با رفتارهای جنسی مثبت تر و کم خطرتر همراه است.

مطالعات علمی نشان می دهد که پدران از سنین پایین معیاری را تعیین می کنند که دخترانشان بر اساس آن مردان دیگر را هم به صورت عاشقانه و هم افلاطونی قضاوت می کنند. پدر بودن به معنای الگو بودن و تعیین معیاری برای نگاه دخترانشان به مردان دیگر است. پدری که به زنان زندگی خود عشق می ورزد و مراقب و دلسوز است، می تواند به دخترش کمک کند تا با افزایش سن از روابط ناسالم و دوستی با مردان جلوگیری کند.

۸ دلیل برای اینکه چرا پدرها برای دخترانشان بسیار مهم هستند • فارسی ها
رابطه پدر و دختر

۸- پدرها چه بخواهند و چه نخواهند برای دخترانشان الگو هستند

دختران انتخاب نمی کنند که به دنیا بیایند، اما والدین بچه دار شدن را انتخاب می کنند – این یک تمایز مهم و یک عامل کلیدی است که چرا روابط سالم پدر و دختر بسیار مهم است. پدر قرار است الگوی زندگی دخترش باشد.

همانطور که قبلاً بحث کردم، مطالعات نشان می دهد که دخترانی که پیوندهای سالمی با پدران خود ندارند، ممکن است بیشتر در معرض رفتارهای پرخاشگرانه قرار بگیرند، روابط خطرناک داشته باشند، در مدرسه عملکرد ضعیفی داشته باشند، روابط ناسالم با دیگران ایجاد کنند، و حتی مشکلات روانی ایجاد کنند. در مقایسه با دخترانی که پیوندهای محکمی با پدران خود دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: ۰ میانگین: ۰]منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن