دانستنی هاسرگرمی

۷ نکته برای اینکه بتوانید دانش خود را تبدیل به عمل کنید • فارسی ها


دانش یک چیز است، اما عملی کردن آن چیز دیگری است. انبوهی از کتاب‌های خودیاری خوانده نشده در کنار تختی که مرتب نشده‌اند سرنخ‌های مفیدی هستند که یعنی شما دوست دارید وارد عمل شوید اما هنوز نتوانسته اید آنچه را که یاد گرفته اید را به عمل تبدیل کنید.دانستن آنچه “به نفع خود ماست” بخش آسان است. اگر به طور منظم ورزش کنید و یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید، سالم تر خواهید بود. این دانش است، اما فایده چندانی ندارد مگر اینکه با خرد، تعهد، عزت نفس، عمل و مسئولیت پذیری همراه باشد.

آنها می گویند “دانش قدرت است”، اما تنها با به کار بردن آن دانش و تبدیل به عمل می توانید از این پتانسیل استفاده کنید. بهترین مکان برای شروع با خودتان است. تنها راه برای تحقق پتانسیل خود استفاده از آنچه در مورد خود می دانید است.بنابراین، در اینجا هفت نکته وجود دارد که به شما کمک می کند دانش را به عمل تبدیل کنید.

چگونه علم را به عمل تبدیل کنیم؟

۱- تفکر خود را بررسی کنید

دانش ابزار مفیدی است، اما اینکه چقدر مؤثر عمل می‌کند به نحوه به کارگیری آن بستگی دارد. اگر می خواهید دانش را به خوبی به شما ارائه دهد، باید تمایز قائل شوید و دانش را در عمل قرار دهید.

همانطور که نگه داشتن اطلاعات و استفاده نکردن از آنها ارزش محدودی دارد، دانش به خودی خود گاهی اوقات می تواند با محدود کردن شهود و عقل سلیم شما را باز دارد. مغز انسان بسیار توسعه یافته می تواند قضاوت شما را مختل کند و رفتار شما را با نتایج مخرب منطقی کند. چندین دهه تقویت باورهایی را ایجاد می کند که چنان در آگاهی شما نقش می بندد که کاملاً غیرقابل تردید می شوند.

ذهن شما به وضعیت موجود وابسته است و هدفش حفظ این «قطعیت‌ها» است تا از دیدگاه‌ها و انتخاب‌های جدید اجتناب کند. نفس از تغییر وحشت دارد – حتی تغییر به سمت بهتر شدن – زیرا میخواهد در اسایش باشد و خودش را برای تغییر کردن به سختی نندازد.

۷ نکته برای اینکه بتوانید دانش خود را تبدیل به عمل کنید • فارسی ها

۲- برای خود ارزش قائل باشید

در اعماق وجودتان ، می دانید چه چیزی برای خودتان بهترین است. اما چقدر برای خودت ارزش قائل هستی؟ میزان تطابق اعمال شما با آنچه می دانید برای شما خوب است، میزان ارزش گذاری شما برای خود است.

فرقی نمی‌کند با کار یا سبک زندگی تعادل داشته باشید، این قطب‌نمای ارزشمندی شماست که شما را به مسیر درست باز می‌گرداند – اما تنها در صورتی که آن را آزاد کنید.

اغلب اوقات، احساسات منفی قدیمی مانع از مراقبت از خود و سرمایه گذاری برای رفاه خود می شود. اگر به اندازه کافی برای خود ارزش قائل باشید، می توانید از این باورها رها شوید، انتخاب های بهتری داشته باشید و بر اساس دانشی که دارید عمل کنید.

۳- یک مربی در کنار خود داشته باشید

نقش یک مربی زندگی این نیست که شما احساس بهتری داشته باشید. این برای کمک به شماست که بهتر ببینید. بیشتر پیشرفت‌ها در طول یک جلسه کوچینگ نتیجه این است که مشتری می‌تواند تفکر خود را دقیقاً غیرمنطقی و ناقص است. افکار مثبت و راه حل های بالقوه اغلب نادیده گرفته می شوند زیرا مفروضات بی چون و چرای شما مسیر شما را به سمت راه بهتر مسدود می کند.

به احتمال خیلی قوی ذهنتان میگوید که نیازی به تغییر نیست، خرد دریافتی را به چالش می کشد، از فرصت استفاده می کند، حتی برای حل یک مسئله مزمن. خیلی سخته در واقع، غیرممکن است، بنابراین شما می توانید دقیقاً در همان جایی که هستید بمانید: گیر افتاده، زندانی افکار و عقاید خود – باورهایی که می توانند بهانه ای برای انجام هیچ کاری نباشند.

اما اگر این باور درست نباشد یا حداقل دیگر درست نباشد، چه؟ اگر راه دیگری برای نگاه کردن به این موضوع وجود داشته باشد چه؟ شما باید این چرخه مزمن را که مانع از انجام بهترین کار برای شماست، بشکنید. اما تلاش برای دیدن پارادایم موجود از منظری جدید می تواند مانند تلاش برای قلقلک دادن خود باشد.

نقش مربی تحول آفرین – در اصل – این است که بازتاب منفی تفکر شما را مختل کند، به شما کمک کند چرخه ای را که مانع از انجام بهترین کار برای شما می شود، بشکنید و دانش خود را عملی کند.

۴-برای تبدیل علم به عمل ، تعلل را متوقف کنید

به تعویق انداختن کار می تواند از تحریک کننده تا فلج کننده متفاوت باشد. موتوری که باعث تعلل می شود ترس از ناشناخته ها است: “اگر این گزینه را انتخاب کنم، اگر …؟”

یکی دیگر از عوامل نیاز درک شده به کنترل است – به ویژه برای کنترل آینده، از جمله احساسات و اعمال دیگران. به تعویق انداختن تصمیم گیری بر اساس ناتوانی در پیش بینی یا کنترل آینده به همان اندازه که غیرمنطقی است. اما در این صورت، انسانها عقلانی نیستند.

سپس، ترس از پشیمانی وجود دارد: «اگر این اشتباه را انجام دهم، احساس وحشتناکی خواهم کرد. خودم را سرزنش خواهم کرد.»

این همیشه بر اساس تجربه است و به چرخه معیوب احساسات منفی می افزاید:

انتظار > ناامیدی > قضاوت > خود قضاوتی

یک راه حل وجود دارد: از خود بپرسید بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد چیست؟ در اندام های اصلی خود – ذهن، قلب و روده- احساس کنید و کاری انجام دهید.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “۱۳ اشتباه در کسب و کار که باید از آنها اجتناب کنید” را نیز مطالعه بفرمایید.      

۵- به خود اعتماد کنید

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تمایل دارند روی تصمیمات قبلی تمرکز کنند که نتیجه کمی دارد ، یک تکه کاغذ بردارید و شروع به نوشتن لیستی از افکاری کنید که به خوبی جواب داده اند. ممکن است با طولانی‌تر شدن فهرست شگفت‌زده شوید.

بپذیرید که به دلیل متغیرهایی که کاملاً خارج از کنترل شما هستند، گاهی اوقات همه چیز دقیقاً طبق برنامه پیش نمی رود. با این حال، وقتی بر اساس دانش خود به اقدامات گذشته خود نگاه می کنید، از میزان موفقیت خود شگفت زده خواهید شد.

بنابراین،دستاوردهای گذشته خود را بشناسید، و به توانایی خود در تبدیل دانش به عمل ایمان داشته باشید.

۶- مدیریت زمان خود را بهبود بخشید

مدیریت مداوم زمان خسته کننده است. پیش پا افتاده و تکراری است این برای دیگران است، نه شما. شما خلاق هستید شما در لحظه زندگی می کنید. شما نیاز به فضایی دارید تا بتوانید خود را به روشی منحصر به فرد خود بیان کنید.

از سوی دیگر، وقتی همه چیز را به لحظه آخر رها می کنید انجام آن کار برایتان سخت میشود و این باعث ایجاد استرس می شود .

فکرش را بکنید، دانستن این که آن کارهای خسته کننده هنوز انجام نشده اند، مانند ابری روی شما آویزان است و لذتی را که از چیزهایی که واقعاً از آنها لذت می برید کم می کند. آیا مدیریت زمان کنترل کننده است؟ یا ممکن است رهایی بخش باشد؟

۷- با یک شریک مسئولیت پذیر کار کنید

خواه تمرکز حواس باشد یا رفتن به باشگاه، متعهد شدن به رفاه خود می تواند سخت باشد، و در واقع انجام این تعهد اغلب چالش برانگیزتر است.

داشتن یک شریک مسئولیت پذیر راهی عالی برای ادامه مسیر است. حتی ممکن است رقابت سالمی را معرفی کند. مهم این است که کار را انجام دهد. نه تنها به اهداف رفاهی خود دست خواهید یافت، بلکه ارزش خود را نیز افزایش خواهید داد، در نتیجه شانس موفقیت خود را با فعالیت بعدی که انتخاب می کنید افزایش می دهید.

۷ نکته برای اینکه بتوانید دانش خود را تبدیل به عمل کنید • فارسی ها

نتیجه پایانی درباره تبدیل علم به عمل

با آگاهی از دانش خود، خواه از آموزش رسمی یا تجربه زندگی ناشی شده باشد، اگر ۀن علم را تبدیل به عمل کنید در موقعیت بهتری برای استفاده هستید.

شما می توانید از آنچه می دانید نه تنها برای تصمیم گیری و اقدام مطلق، بلکه برای سنجش احتمال نتایج نیز استفاده کنید. با اطمینان از این آگاهی، عملی کردن دانش را نیرومند، لذت بخش و پاداش خواهید یافت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: ۰ میانگین: ۰]منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن