بیماری هاپزشکی

یک علامت تازه برای این که بفهمیم کرونا گرفته ایم •مجله اینترنتی فارسی ها


یک علامت تازه برای این که بفهمیم کرونا گرفته ایم

محققان به شواهدی دست پیدا کردند که نشان می‌دهد کروناویروس سلول‌های دهان را هم آلوده می کند. درحالی که کاملا شناخته شده است که مجرای تنفسی فوقانی و ریه ها مکان اصلی عفونت کروناویروس هستند، سرنخ هایی وجود دارد که نشان می‌دهد این ویروس می تواند سلول های دیگر قسمت های بدن مانند سیستم گوارش، رگ های خونی، کلیه ها و دهان را آلوده کند.

ویژگی کروناویروس جدید در آلوده ساختن نقاط مختلف بدن توضیح دهنده چرایی علایم گسترده ای از جمله از دست دادن حس چشایی، خشکی دهان و تاول زدن است که در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ دیده می‌شود. محققان آمریکایی اظهارکردند:

علاوه بر این، یافته های به دست آمده به احتمال نقش دهان در انتقال کروناویروس به ریه ها یا سیستم گوارش از طریق بزاق مملو از ویروس اشاره دارد.

شناخت بهتر از نقش دهان می تواند ما را از راهکارهایی که در کاهش انتقال ویروس در داخل و خارج بدن موثر هستند، آگاه سازد.

یک علامت تازه برای این که بفهمیم کرونا گرفته ایم •مجله اینترنتی فارسی ها


محققان پیش از این به این موضوع پی برده بودند که بزاق افراد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ می‌تواند حاوی مقادیر زیادی از کرونا ویروس باشد و مطالعات نشان می دهد آزمایش بزاق می‌تواند به عنوان روش تشخیصی این بیماری قابل اعتماد باشد.

آن‌چه محققان به طور کامل نمی دانند این است که کروناویروس موجود در بزاق از کجا نشئت می‌گیرد.

دراین بررسی جدید، محققان معتقدند اطلاعات آزمایشگاهی حاکی از آن است که برخی از ویروس‌های موجود در بزاق می‌توانند از بافت‌های آلوده در دهان نشئت گرفته باشند.

منبع،خراسان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: ۰ میانگین: ۰]منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن