پزشکیسلامت روان

کلیدهای یک ازدواج موفق چیست؟ • فارسی ها


کلیدهای ازدواج موفق

به اشتراک گذاشتن زندگی خود با یک شخص دیگر می تواند یک چالش باشد ، به خصوص اگر تجربه زیادی در روابط ندارید. ازدواج ها به کار ، تعهد و عشق احتیاج دارند ، اما برای اینکه واقعاً خوشبخت و موفق باشند نیز احترام لازم دارند.ازدواج مبتنی بر عشق و احترام خود به خود اتفاق نمی افتد. هر دو همسر باید سهم خود را انجام دهند. در زیر چندین کلید مهم برای موفقیت هر روز در زندگی زناشویی شما آورده شده است.

۱-به وضوح و زیاد باهم ارتباط برقرار کنید

گفتگو با همسرتان یکی از بهترین راه ها برای سالم نگه داشتن و موفقیت ازدواج شماست. درمورد آنچه احساس می کنید صادق باشید اما هنگام برقراری ارتباط مهربان و محترم باشید. بخشی از ارتباطات خوب شنونده خوب بودن و وقت گذاشتن است تا بفهمید همسرتان از شما چه می خواهد و به چه چیزهایی احتیاج دارد. خطوط ارتباطی را با مکالمه غالباً باز نگه دارید و فقط در مورد مواردی مانند قبض ها و بچه ها صحبت نکنید. افکار و احساسات خود را به اشتراک بگذارید.

۲-به همسرتان بگویید که از داشتن او در زندگی شکرگزار هستید

قدر یکدیگر ، روابط خود ، خانواده و زندگی مشترک خود را بدانید. هنگامی که شریک زندگی شما شام می پزد ، به بچه ها در انجام تکالیف کمک می کند یا خرید مواد غذایی انجام میدهد را سپاسگزار است. ممکن است کمک کند هر روز عصر چند دقیقه طول بکشد و حداقل یک چیز را به هم بگویید که آن روز از آن قدردانی کردید.

کلیدهای یک ازدواج موفق چیست؟ • فارسی ها

۳-ازدواج موفق یعنی به عنوان یک زوج وقت بگذارید

 تاریخ های خاصی را برنامه ریزی کنید ، یا برای بیرون رفتن با هم برنامه ریزی کنید. اگر فرزند دارید ، در حالی که استراحت می کنید ، صحبت می کنید و از همراهی یکدیگر لذت می برید ، آنها را در ذهنتان حفظ کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله “۵۰ پیامک عاشقانه صبحگاهی برای همسر” را نیز مطالعه بفرمایید.

۴-برای اوقات شخصی برنامه ریزی کنید

زمان تنها به اندازه زمان زوجین مهم است. هر کس برای شارژ مجدد ، فکر کردن و لذت بردن از علایق شخصی خود به زمان نیاز دارد. این زمان اغلب در هنگام ازدواج از دست می رود ، به خصوص اگر بچه داشته باشید. با دوستانتان بیرون بروید ، کلاس بگذرانید یا کارهای داوطلبانه انجام دهید پیدا کنید. وقتی دوباره با همسرتان کنار می آیید ، از یکدیگر قدردانی بیشتری می کنید.

۵-درک کنید که مخالفت کردن اشکالی ندارد

شما در مورد همه چیز توافق نخواهید کرد ، اما مهم است که در هنگام اختلاف نظر منصفانه و محترمانه باشید. به دیدگاه همسرتان گوش دهید. سعی کنید عصبانی نشوید و اجازه ندهید بیش از حد ناامید شوید. اگر لازم بود دور شوید و آرام شوید ، سپس وقتی هر دو در ذهنیت بهتری قرار گرفتید دوباره در مورد مسئله بحث کنید. درمورد مشکلات سازش کنید تا هر دو کمی کم کنید.

۶-ازدواج موفق با ایجاد اعتماد

دکتر گاتمن ، دکتر درمانگر و ازدواج ، متوجه شده است که انتقاد ، تحقیر ، دفاع و سنگ اندازی تهدیدهای جدی برای ازدواج است. زن و شوهر هرچه بیشتر به این فعالیتهای مخرب بپردازند ، احتمال طلاق بیشتر است. دهه ها تحقیق و کار وی با زوجین نشان داده است که همسرانی که کنار هم هستند می دانند چگونه بدون خصمانه جنگ کنند و مسئولیت اقدامات خود را به عهده بگیرند. آنها همچنین به سرعت به خواسته های یکدیگر برای جبران بعد از دعوا و بهبود روابط پاسخ می دهند.

۷-آموختن را یاد بگیرید

هرکسی اشتباه می کند. همسرتان ممکن است احساسات شما را جریحه دار کند یا کاری را انجام دهد که شما را ناراحت کند و باعث عصبانی شدن شما شود. اما مهم این است که با احساسات خود کنار بیایید ، آنها را رها کنید و ادامه دهید. گذشته را مطرح نکنید

به یاد داشته باشید که نسبت به همسرتان ، خانواده و زندگی که با هم ساخته اید متعهد باشید. از لحاظ عاطفی و روزمره از یکدیگر حمایت کنید. شما ، همسرتان و روابطتان ممکن است با گذشت زمان رشد کرده و تغییر کند ، اما این ایده ها می تواند به موفقیت ازدواج شما در طی سالها کمک کند.

۸- عشق و تعهد.

در هسته اصلی خود ، عشق تصمیمی است که باید به شخص دیگری متعهد شود. این خیلی فراتر از یک احساس زودگذر است که در تلویزیون و فیلم ها و رمان های عاشقانه به تصویر کشیده می شود. احساسات می آیند و می روند ، اما یک تصمیم واقعی برای انجام آن برای همیشه ادامه دارد – و این همان چیزی است که ازدواج های سالم را تعریف می کند.

ازدواج تصمیمی است که باید از طریق فراز و نشیب ها ، خوب و بد انجام شود. وقتی همه چیز خوب پیش می رود ، تعهد آسان است. اما عشق واقعی با تعهد باقی مانده حتی در طول آزمایش های زندگی به نمایش در می آید.

کلیدهای یک ازدواج موفق چیست؟ • فارسی ها

۹- وفاداری جنسی.

وفاداری جنسی در ازدواج چیزهای فراتر از بدن ما را شامل می شود. همچنین شامل چشم ، ذهن ، قلب و روح ماست. وقتی ذهن خود را وقف تخیلات جنسی درباره شخص دیگری می کنیم ، وفاداری جنسی را فدای همسر خود می کنیم. وقتی لحظات صمیمیت عاطفی را به دیگری ارائه می دهیم ، وفاداری جنسی را به همسر خود فدا می کنیم.

از رابطه جنسی خود روزانه محافظت کنید و آن را کاملاً به همسرتان اختصاص دهید. وفاداری جنسی مستلزم انضباط شخصی و آگاهی از عواقب آن است.

۱۰-ازدواج موفق با فروتنی.

همه ما نقاط ضعفی داریم و روابط همیشه این گسل ها را سریعتر از هر چیز روی زمین نشان می دهیم. یک عنصر اساسی در یک ازدواج سالم توانایی پذیرش کامل نبودن ، اشتباهات و نیاز به بخشش است. برخورداری از برتری نسبت به شریک زندگی خود موجب رنجش می شود و از پیشرفت روابط شما جلوگیری می کند.

اگر در این زمینه مبارزه می کنید ، یک مداد بگیرید و سه کار را که شریک زندگی شما بهتر از شما انجام می دهد سریع بنویسید – این تمرین ساده باید به شما کمک کند تا فروتن باشید. هر زمان که لازم است تکرار کنید.

۱۱- صبر و بخشش.

از آنجا که هیچ کس کامل نیست  ، در روابط زناشویی همیشه صبر و گذشت لازم است. شرکای موفق ازدواج می آموزند که صبر و بردباری پایان ناپذیر را نسبت به شریک زندگی خود نشان دهند. آنها با فروتنی خطاهای خود را می پذیرند و از همسر خود انتظار کمال ندارند. آنها در تلاش برای گروگانگیری شریک زندگی خود خطاهای گذشته را بروز نمی دهند.

و آنها به دنبال جبران و انتقام در هنگام بروز اشتباهات نیستند. اگر مصدومیت قبلی همسرتان را تحمل می کنید ، او را ببخشید. این قلب و رابطه شما را آزاد خواهد کرد.

۱۲- زمان

روابط بدون سرمایه گذاری زمان کار نمی کنند. هرگز نخواهم داشت هر رابطه موفقیت آمیز به یک زندگی مشترک و عمدی نیاز دارد. و زمان کیفی به ندرت زمانی اتفاق می افتد که زمان کمیت وجود نداشته باشد.

رابطه با همسرتان باید صمیمی ترین و عمیق ترین رابطه شما باشد. بنابراین ، بیشتر از هر رابطه دیگری به زمان نیاز دارد. در صورت امکان هر روز زمانی را برای همسرتان اختصاص دهید. و یک قرار شبانه هر چند وقت یکبار هم صدمه ای نخواهد زد.

کلیدهای یک ازدواج موفق چیست؟ • فارسی ها

پیشنهاد می کنیم مقاله “رابطه با همسرتان را عاشقانه کنید” را نیز مطالعه بفرمایید.

۱۳-ازدواج موفق با صداقت و اعتماد.

صداقت و اعتماد پایه و اساس همه چیز در یک ازدواج موفق می شود. اما برخلاف بسیاری از ملزومات دیگر این لیست ، اعتماد به زمان نیاز دارد. شما می توانید در یک لحظه ایثارگر ، متعهد یا صبور شوید ، اما اعتماد همیشه نیاز به زمان دارد. اعتماد تنها پس از هفته ها ، ماه ها و سالها با این وجود ایجاد می شود که می گویید شما هستید و آنچه را که می گویید انجام می دهید ، انجام می دهید. زمان می برد ، بنابراین همین حالا شروع کنید – و اگر باید اعتماد خود را دوباره برقرار کنید ، باید بیشتر کار کنید.

۱۴- از خودگذشتگی.

اگرچه هرگز در هیچ نظرسنجی نشان داده نخواهد شد ، اما ازدواج های بیشتر از هر دلیل دیگری توسط خودخواهی از بین می رود. نظرسنجی ها علت این امر را امور مالی ، عدم تعهد ، خیانت یا ناسازگاری می دانند ، اما دلیل اصلی بیشتر این دلایل خودخواهی است. یک فرد خودخواه فقط به خودش متعهد است ، صبر کمی نشان می دهد و هرگز نمی آموزد که چگونه یک همسر موفق باشد. امیدها ، رویاها و زندگی خود را به شریک زندگی خود هدیه دهید. و شروع به زندگی مشترک می کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: ۰ میانگین: ۰]منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن