دانستنی هاسرگرمی

چطور افکار سرزده را متوقف کنیم؟ • فارسی ها


برخی از افکار غیر ارادی به ذهن خطور می کنند و سرزده سراغ ما می آیند . در اینجا تمام مواردی که باید بدانید را برایتان آورده ایم. ممکن است شما روزی چند بار با فکرهای ناخواسته و سرزده روبه رو شوید ، اما نمی توانید از پس آنها برآیید؟ قسمت آزار دهنده این است که شما حتی نمی توانید آنها را نادیده بگیرید! به نوعی ، آنها یهویی در ذهنتان ظاهر می شوند و در نهایت ذهن شما را آشفته می کنند و کار را برای شما دشوار می کنند. این افکار ناخواسته ، افکار سرزده هستند.

تقریباً همه انسانها با آن روبه رو میشوند ، اما هیچ کس نمی تواند آنها را کنترل کند. آنها آسیب زیادی به شما نمی رسانند مگر اینکه خیلی زیاد ظاهر شوند و شروع به قطع زندگی روزمره کنند. افکار سرزده می توانند افکار خشن ، منفی یا آزاردهنده باشند. نمی توانید به راحتی آنها را نادیده بگیرید ، اما می توانید با برخورد با آنها خلاص شوید.

چگونه جلوی افکار سرزده را بگیریم؟

تفاوت بین واقعیت و افکار را بشناسید

به یاد داشته باشید ، افکار سرزده فقط افکار هستند. این افکار نشانه ای از آنچه در آینده خواهد آمد نیست و هیچ اجباری برای عمل به آنها وجود ندارد. بگذارید آنها آزادانه از ذهن شما عبور کنند و آنها را بشناسند ، اما اجازه ندهید که ذهنتان را برای ساعتها به خود مشغول کنند. با تصدیق افکار سرزده فقط به عنوان یک فکر ، احتمال نگرانی شما در طول زمان کمتر خواهد بود.

چطور افکار سرزده را متوقف کنیم؟ • فارسی ها

عوامل محرک خود را شناسایی کنید

یادداشت برداری از افکار سرزده خود می تواند به شما در درک الگوها در طول زمان کمک کند. از حال و هوای کلی خود ، و یادداشت هایی درباره روز خود شروع کنید. همانطور که شروع به مشاهده افکار مشابهی در طول زمان می کنید ، به آن یادداشت ها مراجعه کنید و ببینید آیا می توانید الگوهایی را شناسایی کنید یا خیر.

بگذارید افکارتان جریان داشته باشند

افکار سرزده بیشتر ناراحت کننده هستند ، وقتی به آنها قدرت می دهید احساس شما را شکل میدهند. ممکن است روش هایی برای کنترل افکار وجود نداشته باشد ، اما روش هایی وجود دارد که می توانید نحوه واکنش شما نسبت به این افکار را کنترل کنید ، مانند اینکه به آنها اجازه دهید جریان یابند. وقت بگذارید و اجازه دهید افکار جریان پیدا کنند مقاومت نکنید.

        پیشنهاد می کنیم مقاله “بهترین روش های افزایش میل جنسی در زوجین” را نیز مطالعه بفرمایید.      

سعی نکنید افکار سرزده را دور کنید

برای بسیاری از افراد ، اولین واکنشی که هنگام مواجهه با یک فکر سرزده دارند ، تلاش برای فراموش کردن آن است. هرچه بیشتر سعی کنید این افکار را از خود دور کنید ، در نهایت به فکر آنها خواهید افتاد. بهترین راه برای مقابله با یک مسئله “برخورد” با آنها است. افکار خود را بنویسید یا با کسی در این باره صحبت کنید و همه چیز را بیرون بریزید.

چطور افکار سرزده را متوقف کنیم؟ • فارسی ها

افکار خود را به تعویق بیندازید

در طول روز خود ، اگر فکر سرزده ای پیش آمد ، با یادآوری به خود که بعداً به آن فکر خواهید کرد ، آن را به تعویق بیندازید ، و سپس توجه خود را به جای دیگری هدایت کنید. برای این کار ، هر روز یا هفته ای یک بار ، زمانی که عمداً یادآوری ، فکر کردن یا نوشتن افکار سرزده ناخواسته خود ، یک وقت اختصاصی ایجاد کنید.

افکار سرزده افکار ناخواسته ای هستند که می توانند بدون هشدار ، در هر زمان در ذهن ما سرازیر شوند.

عمدتا ، وقتی افکار سرزده را تجربه می کنیم ، خود را سرزنش می کنیم و مضطرب می شویم. به خود یادآوری کنید که این افکار خودکار ، بی اهمیت هستند و به خود شما بستگی ندارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: ۰ میانگین: ۰]منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن