دانستنی هاسرگرمی

قلعه های بسیار زیبا در سراسر جهان • فارسی ها


چه کسی رویای پادشاه یا ملکه بودن خود را نداشته است؟ چه در یک آپارتمان کوچک یا یک پنت‌هاوس زندگی می‌کنید، وقتی عکس‌ کاخ‌های واقعی ، قلعه های زیبا و تاریخی را که میبینید جرقه‌های در ذهنتان زده میشود که کاش شما هم به این قلعه ها سفر میکردید و از نزدیک زیبایی و شکوه آنها را می دیدین.در این مقاله یک تور سلطنتی از ۲۵ مورد از بهترین و زیباترین قلعه های مسحور کننده در سراسر جهان را با هم انجام میدهیم.

قلعه های بسیار زیبا در جهان

مونت سن میشل، فرانسه

اگر فیلم راپونزل دیزنی(گیسو کمند) ، “Tangled” را دیدید، Mont-Saint-Michel برای شما آشنا به نظر می رسد. قلعه ای که شاهزاده خانم مو بلند در آن نگهداری می شود، بسیار شبیه صومعه باستانی نفس گیر است که در هنگام جزر و مد خاص توسط آب احاطه می شود. Mont-Saint-Michel یکی از پربازدیدترین مکان های تاریخی فرانسه است که هر ساله ۲٫۵ میلیون گردشگر از نزدیک به معماری نفس گیر قرون وسطایی نگاه می کنند.

قلعه نویشوانشتاین، آلمان

زیبایی Neuschwanstein، بر فراز تپه‌ای در جنوب غربی بایرن، الهام‌بخش یکی از معروف‌ترین قلعه‌های آمریکا است: قلعه مشهور زیبای خفته دیزنی‌لند. گلدسته های باریک و سقف های سر به فلک کشیده چشمگیر هستند، اما هیچ چیز در مقایسه با فضای داخلی تزئین شده با مزه نیست. Neuschwanstein یکی از پربازدیدترین قلعه های اروپا است که سالانه ۱٫۴ میلیون نفر را می بیند.

قلعه های بسیار زیبا در سراسر جهان • فارسی ها

قلعه ویندزور انگلستان

خانواده سلطنتی ممکن است بهترین ارتباط را با کاخ باکینگهام داشته باشند، اما این قلعه در شهر تاریخی ویندزور است که بیش از ۱۰۰۰ سال خانه خانواده پادشاهان و ملکه ها بوده است. این قلعه ۱۳ جریب مساحت دارد و آن را به بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین قلعه اشغالی جهان تبدیل می‌کند. میهمانان در تمام طول سال به تور خوش آمدند، و اقامتگاه آنقدر عظیم است که سه ساعت برای دیدن همه آن توصیه می شود. وقتی پرچم استاندارد سلطنتی از برج گرد قلعه به اهتزاز در می آید، ملکه خانه است.

قلعه ادینبورگ، اسکاتلند

قلعه چشمگیر ادینبورگ بر فراز پایتخت اسکاتلند در محل آتشفشان خاموش ۳۴۰ میلیون ساله قرار دارد و پربازدیدترین جاذبه توریستی این کشور است. این قلعه در تمام طول سال برای دیدن جواهرات تاج اسکاتلند، هویتزر معروف به تفنگ One O’Clock، سه موزه نظامی و یادبود جنگ ملی باز است.

قلعه زیبا اوزاکا، ژاپن

قلعه نفیس اوزاکا در اوزاکای ژاپن در سال ۱۵۸۳ ساخته شد و در فصل بهار شکوفه های گیلاس محبوبیت خاصی دارد. فضای داخلی که اکنون مدرن شده است، موزه ای درباره تاریخ قلعه و رهبر ژاپنی تویوتومی هیدیوشی در خود جای داده است. بیرون میزبان، به سبک واقعی قلعه، برجک ها، دیوارهای سنگی، یک باغ بزرگ است. علاقه مندان به سینما ممکن است این مورد را از فیلم ۱۹۵۵، “Godzilla Raids Again” تشخیص دهند، که در آن قلعه توسط هیولای معروف ویران شد.

قلعه گلمیس، اسکاتلند

قلعه گلمیس در آنگوس، اسکاتلند، یک مکان ضروری برای علاقه مندان به تاریخ است که از سال ۱۳۷۲ به عنوان یک خانه سلطنتی، الهام بخش  و خانه دوران کودکی ملکه الیزابت، ملکه مادر بوده است. تاریخچه سرزمین قلعه به سال ۱۰۳۴ باز می‌گردد. بازدید از آن می‌تواند شامل یک تور، قدم زدن در باغ‌های رسمی و چای عصرانه در آشپزخانه قلعه گلمیس باشد، و رویدادهای بسیاری نیز در محوطه برگزار می‌شود.

قلعه لیدز، انگلستان

قلعه لیدز در کنت، انگلستان، از جزایری در مرکز یک دریاچه که گویی از یک افسانه دوران کودکی سرچشمه می‌گیرد. و دارای شجره سلطنتی برای پشتیبانی از آن است: شش ملکه انگلستان در قرون وسطی در اینجا زندگی می کردند و هنری هشتم آن را به یک قصر خیره کننده تبدیل کرد تا او و همسر اولش، کاترین آراگون، بتوانند با تجملات سلطنتی واقعی از آن بازدید کنند. جنگجویان صلیبی قلعه که نمی توانند همه چیز را در یک سفر بدست آورند، خوش شانس هستند: بلیط ورودی اجازه می دهد تا هر تعداد بازدید که فرد می خواهد برای ۱۲ ماه باشد.

قلعه های بسیار زیبا در سراسر جهان • فارسی ها

قلعه هایکلر، انگلستان

طرفداران «دانتون ابی» قلعه هایکلر را به خوبی می شناسند: املاک نقش خانه خانوادگی خیره کننده ارل گرانتام، همسر آمریکایی او، کورا، سه دخترشان، و کنتس تیز زبان فراموش نشدنی دواگر کنتس گرانتام را بازی می کرد. اولین سوابق مکتوب این املاک به سال ۷۴۹ برمی گردد و ساکنان فعلی آن، ارل و کنتس کارناروون، آن را به طور مرتب به روی عموم باز می کنند.

کاخ کاترین، روسیه

بسیاری از قلعه‌ها به رنگ‌های خنثی و طبیعی می‌چسبند، اما کاخ کاترین، واقع در ۱۸ مایلی جنوب سنت پترزبورگ، روسیه، نه. این کاخ پر جنب و جوش به سبک روکوکو دارای نمای آبی و سفید آسمانی است که با طلا طلاکاری شده است. در داخل کاخ، اتاق کهربایی خارق العاده قرار دارد. این اتاق که در سال ۱۷۷۰ تکمیل شد، با صفحاتی از موزاییک کهربایی پوشانده شد که دارای حکاکی‌های طلاکاری شده و آینه‌هایی بود که اتاق مراقب خاص خود بود. اما سپس نیروهای آلمانی در سال ۱۹۴۱ شهر را تصرف کردند و در کمتر از ۴۰ ساعت اتاق را شکستند. کار برای بازگرداندن این اتاق به شکوه سابقش در سال ۱۹۸۲ آغاز شد و بیش از ۲۰ سال طول کشید.

قلعه زیبا التس، آلمان

قلعه التز قرون وسطایی، واقع در ویرشم در غرب آلمان، در قرن دوازدهم ساخته شد و به خاطر خانواده ای که هنوز هم مالک آن هستند نامگذاری شده است. احاطه شده توسط جنگل، بر روی یک صخره ۲۳۰ فوتی ساخته شده است و دارای هشت برج است که در ارتفاع ۱۱۵ فوتی در آسمان قرار دارند. در داخل، قلعه هنوز هم بسیاری از اثاثیه اصلی خود را دارد. از دیگر جاذبه های بازدیدکنندگان می توان به حیاط ۵۰۰ ساله و سالن شوالیه ها اشاره کرد.

قلعه بران، رومانی

برخی از مردم قلعه بران را که در جنوب غربی براشوف، رومانی قرار دارد، با نام دیگری می نامند: قلعه دراکولا. این تنها یکی از بسیاری از قلعه‌های مرتبط با افسانه خون‌آشام است، اما معماری چشمگیر آن که بر روی صخره‌ای شیب‌دار ساخته شده است به آن کمک می‌کند تا این قسمت را پر کند و قلعه از افسانه دوری نمی‌کند.

پیشنهاد می کنیم مقاله۱۳ راه آسان برای سالم ماندن در سفر” را نیز مطالعه بفرمایید.

قلعه بوناتی، ایرلند

مانند بسیاری از قلعه‌های دیگر در این فهرست، مکان قلعه بوناتی بیش از ۱۰۰۰ سال است که توسط افرادی مانند وایکینگ‌ها و اربابان ایرلندی اشغال شده است و برخی از زیباترین مبلمان قرون وسطایی کشور را در خود جای داده است. برخلاف بسیاری دیگر از قلعه‌های موجود در این فهرست، بازدیدکنندگان این امکان را دارند که به موقع با ضیافت Bunratty جابه‌جا شوند، جایی که مهمانان در واقع لباس می‌پوشند تا در یک وعده غذایی چهار وعده‌ای در داخل قلعه صرف کنند، در حالی که خوانندگان دوره از آنها پذیرایی می‌کنند.

الحمرا، اسپانیا

کاخ الحمرا متعلق به قرن سیزدهم در گرانادا، اسپانیا، به خاطر یک کلمه ریشه عربی به معنای چیزی شبیه “قلعه سرخ” نامگذاری شده است، زیرا خاک رس قرمزی که برای ساخت آن استفاده شده است. این کاخ به عنوان یک قلعه شروع شد، اما به زودی به خانه ای برای خانواده سلطنتی تبدیل شد و طبق گزارش ها، اکنون پربازدیدترین بنای تاریخی اسپانیا است. جدا از سال ها تاریخ، این سازه باشکوه چندین موزه و باغ را نیز در خود جای داده است.

قلعه کانازاوا، ژاپن

از سال ۱۵۸۳، قلعه زیبای کانازاوا در کانازاوا، ژاپن، سال‌ها محل زندگی اربابان قدرتمند بود. این قلعه از زمان ساختش در قرن شانزدهم متحمل آتش سوزی های متعدد شده است، اما هنوز دارای سه دروازه سنتی، یک حوض دیدنی و دو برجک با مناظر چشمگیر است. اگرچه این قلعه از طبیعت بزرگی برخوردار است، اما در کوه های دور قرار ندارد، اما گردشگران به راحتی با اتوبوس به آن دسترسی دارند.

قلعه هلوبوکا، جمهوری چک

قلعه تماشایی هلوبوکا شبیه کیک عروسی مات‌شده با کره است که با برج‌های رمانتیک که مستقیماً از یک کتاب داستان بیرون آمده است. بنا بر گزارش ها، بازسازی اواسط قرن نوزدهم (قلعه در ابتدا در قرن سیزدهم تأسیس شد) از ظاهر قلعه ویندزور انگلستان الهام گرفته شده است. این قلعه دارای ۱۴۰ اتاق، ۱۱ برج، تالارهای مجلل، لوستر کریستالی و تجهیزات آشپزخانه است که از قرن ۱۹ حفظ شده است.

کاخ شاهزاده موناکو

کاخ شاهزاده برای قرن ها اقامتگاه سلطنتی خانواده حاکم موناکو بوده است، اما یکی از مشهورترین ساکنان آن یک آمریکایی بود. گریس کلی، بازیگری که به شاهزاده تبدیل شده بود، از عروسی سلطنتی باشکوهشان در سال ۱۹۵۶ تا زمان مرگ تکان دهنده اش در یک تصادف رانندگی در سال ۱۹۸۲، با همسرش پرنس رینیر، در اینجا زندگی کرد. اکنون این مکان خانه پسرشان، شاهزاده آلبرت دوم است و همچنان به عنوان یک قصر فعال و همچنین یک جاذبه توریستی باقی مانده است.

قلعه بسیار زیبا ورسای، فرانسه

«ورسای» به کلمه رمزی برای اسراف معماری تبدیل شده است، و قصری که این کلمه را به این معنا وام داده است، همچنان یک جاذبه گردشگری خیره کننده است که نباید از دست ندهید. این کاخ، قطعه ای از آثار هنری قرن هفدهمی که اکنون موزه تاریخ فرانسه را در خود جای داده است، برای ۳۰ سال در فهرست میراث جهانی قرار داشته است. از میان ۲۳۰۰ اتاق، موارد مورد علاقه بازدیدکنندگان عبارتند از تالار آینه ها، که دارای ۱۷ طاق آینه پوشانده شده و باغ های وسیع و پر از فواره است.

قلعه های بسیار زیبا در سراسر جهان • فارسی ها

قلعه کاردیف، ولز

هیچ قصر روستایی پنهانی در اینجا وجود ندارد – قلعه کاردیف و تاریخ ۲۰۰۰ ساله آن در انتهای یک خیابان خرید شلوغ در پایتخت ولز قرار دارد. عناصر قابل توجه شامل دکور اتاق مجلل، گارگویل های قرار گرفته بر روی دیوارهای قلعه، پلکان مارپیچی بلند به سمت برج ساعت چشمگیر و شبکه پیچیده ای از تونل های زیرزمینی است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: ۰ میانگین: ۰]منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن