اقتصادی

جزئیات پرونده علی اصغر پیوندی رئیس سابق هلال ‌احمر + حکم صادره برای وی


در این مطلب از کولاک نیوز ، توضیحاتی درباره جزئیات پرونده علی اصغر پیوندی رئیس سابق هلال ‌احمر و همچنین حکم صادره برای وی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. غلامحسین اسماعیلی ، سخنگوی قوه قضاییهدر جدیدترین نشست خبری خود درباره پرونده علی اصغر پیوندی رئیس سابق هلال ‌احمر گفت:

جزئیات پرونده علی اصغر پیوندی رئیس سابق هلال ‌احمر + حکم صادره برای وی

” این پرونده در دادگاه رسیدگی شده و دادگاه بدوی حکم خود را صادر کرده است و پرونده در مرحله تجدید نظرخواهی است و بر همین اساس از بیان جزییات معذورم. “

اما شاید این سوال پیش آید که پرونده علی اصغر پیوندی رئیس سابق هلال ‌احمر پیرامون چه اتهاماتی بود؟

علی اصغر پیوندی ، رئیس جمعیت هلال احمر در حالی به اتهام تخلف‌ های مالی توسط اطلاعات سپاه پاسداران انفلاب اسلامی بازداشت شده بود که ظهر سه شنبه ۱۲ آذر ماه سال ۱۳۹۸ شمسی، خبر استعفای او از سوی روابط عمومی این سازمان منتشر شده بود!

اما ماجرا از آن جا آغاز شد که رئیس مستعفی جمعیت هلال احمر شهریور ماه سال ۱۳۹۸ شمسی برای بررسی فساد مالی به دادسرای جرائم اقتصادی احضار شده بود و پس از چند بار توضیح، سرانجام در روز ۱۱ آبان ماه سال ۱۳۹۸ شمسی بازداشت شد و البته پس از چند ساعت با قید وثیقه آزاد شد.

خبر استعفای علی اصغر پیوندی را اسماعیل رمضانی ، مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر در توئیتر خود منتشر کرد و در مورد علت این استعفا، نوشت: ” رئیس جمعیت هلال احمر برای حفظ سرمایه اجتماعی این نهاد و ایجاد فضایی مناسب‌ تر برای کار موثر، استعفای خود را به رییس جمهور تقدیم کرده است. “

اما ساعتی پس از اعلام استعفا، ایسنا از بازداشت رئیس مستعفی جمعیت هلال احمر خبر داد!

جزئیات پرونده علی اصغر پیوندی رئیس سابق هلال ‌احمر + حکم صادره برای وی

برخی رسانه ‌ها مدعی شده بودند که علی اصغر پیوندی در حالی که قصد سفر به ژنو را داشته است، متوجه ممنوع‌ الخروجی خود شده است و در نهایت در ساعات پایانی سه ‌شنبه ۱۲ آذر ماه سال ۱۳۹۸ شمسی در فرودگاه امام خمینی (ره) بازداشت شده است.

البته علی اصغر پیوندی چند روز پیش از استعفا از ریاست جمعیت هلال احمر، از ریاست سازمان نظام پزشکی تهران نیز کناره گیری کرده بود!

در این بین، برخی رسانه‌ ها به نقل از منابع آگاه، نوشتند که علت بازداشت علی اصغر پیوندی به دلیل پرونده ‌ای مربوط به دوره ریاست او در دانشگاه شهید بهشتی بوده است. گفته شده که اتهام علی اصغر پیوندی ، اختلاس ۱.۵ میلیارد تومانی است.

با اینکه علی اصغر پیوندی ۱۱ آبان ماه سال ۱۳۹۸ شمسی از سوی دادسرای جرائم اقتصادی متهم و بازداشت شد. اما ساعاتی بعد او با تودیع وثیقه ۳ میلیاردی آزاد شد. البته پیش‌تر از علی اصغر پیوندی ، علی فرجی ، مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر هم به دلیل پرونده واردات داروی سالک بازداشت شد و با تودیع وثیقه آزاد شده بود.

 منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن