بیماری هاپزشکی

تپش قلب همراه با تنگی نفس •مجله اینترنتی فارسی ها


تپش قلب همراه با تنگی نفس

تپش قلب هنگامی که با علایمی دیگر به خصوص تنگی نفس همراه باشد دلایل مختلفی دارد. از جمله دلایل آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تپش قلب همراه با تنگی نفس •مجله اینترنتی فارسی ها

نارسایی قلبی

در این شرایط قلب به درستی کار نمی کند و خون با سرعت بسیار کمی پمپاژ می شود و به اندازه کافی اکسیژن و مواد مغذی به اندام‌های بدن نخواهد رسید. این بیماری ممکن است که در پاسخ به حمله قلبی، بیماری کلیوی، دیابت یا فشار خون بالا صورت گیرد.

بارداری و یائسگی

در این دوران هورمون ها دچار نوسان خواهند شد و تپش قلب را به دنبال خواهد داشت که زودگذر است و با متعادل شدن هورمون‌ها از بین خواهد رفت.

بیماری عروق کرونری

زمانی که در رگ های تغذیه کننده قلب پلاکی تشکیل شود، جریان خون به قلب محدود خواهد شد و اکسیژن و مواد مغذی کمتری دریافت می کند و در نتیجه این بیماری شکل می گیرد.

مشکل دریچه قلب

یکی از مهم ترین وظایف دریچه های قلب، هدایت درست جریان خون و جلوگیری از بازگشت آن است و در صورت نداشتن عملکرد صحیح، فشار زیادی به عضلات قلب خواهد آمد و اگر درمان نشود و جلوی پیشرفت بیماری را نگیرند، منجر به نارسایی قلب خواهد شد.

مصرف برخی داروها

ممکن است که تنگی نفس و تپش قلب از عوارض مصرف برخی داروها مانند داروهای تیروئید و آسم باشد.

بیماری ادم ریوی

در این بیماری مایع اضافی درون ریه جمع می شود و نفس کشیدن را سخت خواهد کرد که معمولا به دلیل مشکلات قلبی است که قلب نمی تواند خون کافی را از ریه ها دریافت کند و به قلب فشار وارد می شود.

منبع،خراسان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: ۰ میانگین: ۰]منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن