اختراع تلفنتاریخچه تلفنتلفنمطالب عمومی

تاریخچه اختراع تلفن


همه چیز درباره تاریخچه تلفن

در طول دهه ۱۸۷۰، دو مخترع مشهور هر دو به طور مستقل دستگاه هایی را طراحی کردند که می توانستند صدا را از طریق کابل های برق منتقل کنند. این مخترعان الکساندر گراهام بل و الیشا گری بودند. هر دو دستگاه در فاصله چند ساعت از یکدیگر در دفتر ثبت اختراع ثبت شدند. در پی نبرد حقوقی تلخی، بر سر اختراع تلفن وجود داشت که بعداً بل برنده شد.

تلگراف و تلفن از نظر مفهوم بسیار شبیه به هم هستند و از طریق تلاش بل برای بهبود تلگراف بود که او با تلفن موفق شد.

تاریخچه اختراع تلفن

تلگراف حدود ۳۰ سال قبل از شروع آزمایش بل، یک سیستم ارتباطی بسیار موفق بود. مشکل اصلی تلگراف این بود که از کد مورس استفاده می کرد و فقط به ارسال و دریافت یک پیام در یک زمان محدود می شد. بل درک خوبی از ماهیت صدا و موسیقی داشت. این امر او را قادر می سازد تا امکان انتقال بیش از یک پیام را در امتداد یک سیم در یک زمان درک کند. ایده بل چیز جدیدی نبود ، دیگران قبل از او تصور چند تلگراف را داشتند. بل راه حل خود ، “تلگراف هماهنگ” را ارائه داد. این بر این اساس استوار بود که نت های موسیقی می توانند به طور همزمان بر روی یک سیم ارسال شوند، در صورتی که این نت ها از نظر آهنگ متفاوت باشند.

در اواخر سال ۱۸۷۴ آزمایش بل به اندازه ای پیشرفت کرده بود که بتواند اعضای نزدیک خانواده خود را در مورد احتمال وجود یک تلگراف چندگانه آگاه کند. پدر همسر آینده بل ، وکیل گاردینر گرین هابارد، فرصتی را برای شکستن انحصار اعمال شده توسط شرکت تلگراف اتحادیه غربی مشاهده کرد. او به بل کمک مالی لازم برای ادامه کار خود در زمینه توسعه تلگراف چندگانه را داد.

با این حال، بل اشاره نکرد که او و همدستش، توماس واتسون، برقکار جوان دیگر، در حال توسعه ایده ای بودند که در تابستان به ذهن او رسید. این ایده ایجاد دستگاهی بود که بتواند صدای انسان را به صورت الکتریکی منتقل کند.

تاریخچه اختراع تلفن

بل و واتسون به اصرار هابارد و چند حامی مالی دیگر به کار روی تلگراف هارمونیک ادامه دادند. در مارس ۱۸۷۵ بل بدون اطلاع هابارد با مردی به نام جوزف هنری ملاقات کرد. جوزف هنری مدیر محترم موسسه اسمیتسونین بود. او از نزدیک به ایده های بل گوش داد و کلمات دلگرم کننده ای ارائه کرد. هر دو بل و واتسون با نظرات هنری برانگیخته شدند و با اشتیاق و اراده بیشتری به کار خود ادامه دادند. در ژوئن ۱۸۷۵ آنها به هدف خود از ایجاد وسیله ای که بتواند گفتار را به صورت الکتریکی منتقل کند پی بردند. آزمایشات آنها ثابت کرده بود که تن های مختلف قدرت جریان الکتریکی را در سیم تغییر می دهد.

اکنون تنها کاری که باید انجام می دادند این بود که دستگاهی با غشای مناسب بسازند که بتواند آن آهنگ ها را به جریان های الکترونیکی متفاوتی تبدیل کند و یک گیرنده برای بازتولید تغییرات و تبدیل آنها به فرمت قابل شنیدن در انتهای دیگر. در اوایل ژوئن، بل متوجه شد که هنگام کار بر روی تلگراف هارمونیک خود، می تواند صدایی را از روی سیم بشنود. صدای فنر ساعت پیچ خورده بود. در ۱۰ مارس ۱۸۷۶ بود که بل در نهایت به موفقیت و قابلیت ارتباطات دستگاه جدید خود پی برد. امکان صحبت کردن با یک سیم برق بسیار بیشتر از یک سیستم تلگراف اصلاح شده بود که اساساً بر اساس نقطه و خط تیره بود.

با توجه به دفترچه یادداشت بل در آن تاریخ، او موفق ترین آزمایش خود را با استفاده از تجهیزات جدید خود، تلفن توصیف می کند. بل با دستیار خود واتسون، که در اتاق بعدی بود، از طریق ساز صحبت کرد و گفت: “آقای واتسون، بیا اینجا، من می خواهم با تو صحبت کنم.”

اپراتورهای تابلو برق الکساندر گراهام بل در ۳ مارس ۱۸۴۷ در ادینبورگ ، اسکاتلند متولد شد. خانواده او مقامات برجسته ای در زمینه بیان و تصحیح گفتار بودند. او آراسته و آموزش دیده بود تا شغلی را در همان تخصص دنبال کند. در ۲۹ سالگی در ۱۸۷۶ او تلفن را اختراع و ثبت اختراع کرد. دانش کامل او در زمینه صدا و آکوستیک در توسعه تلفن او، بسیار کمک کرد و برتری او را نسبت به دیگران که در آن زمان در پروژه های مشابه کار می کردند، برتری داد. بل یک روشنفکر با کیفیت بود که از زمان مرگش به ندرت پیدا شد. او مردی بود که همیشه برای موفقیت تلاش می کرد و به دنبال ایده های جدید برای پرورش و توسعه بود.

تاریخچه اختراع تلفن

تاریخچه های مهم در اختراع تلفن

– ۱۶۷۲: رابرت هوک اولین تلفن آکوستیک را در سال ۱۶۷۲ ایجاد کرد. بسیار شبیه به اسباب بازی های دو قوطی کنسرو که در کودکی می ساختید، هوک متوجه شد که صدا می تواند از طریق سیم از یک دهانه در یک طرف؛ به گوش فردی در طرف دیگر ارسال شود.

– ۱۸۳۸: ساموئل بی مورس کشف کرد که شما می توانید پیامها را با فشار دادن یک دکمه در فواصل زمانی منتقل کنید تا الگوی صداها را منتقل کنید. این به عنوان کد مورس شناخته می شد.

– ۱۸۵۸: کوروش فیلد سعی کرد اولین کابل تلفنی اقیانوس اطلس را بگذارد و انگلستان و ایالات متحده را از طریق تلگراف به هم متصل کند. این پروژه قبل از اتمام در آگوست ۱۸۵۸ با شکست مواجه شد.

– ۱۸۶۷: نقاط و خط تیره برای اولین بار در دریا در سال ۱۸۶۷ چشمک زد. این ایده از دریاسالار بریتانیایی فیلیپ کلمب بود که از طراحی چراغ سیگنال Arthur CW Aldis استفاده کرد و یک کد برای ارتباط با سایر کشتی ها ابداع کرد. کد بسیار شبیه کد مورس بود. در نهایت، کد مورس برنده شد.

– ۱۸۷۶: الکساندر گراهام بل از زمان آمدن به آمریکا به عنوان معلم ناشنوایان، به دنبال راهی برای انتقال گفتار به صورت الکترونیکی بود. او تلفن را در مارس ۱۸۷۶ اختراع کرد.

– ۱۸۸۰: بل آزمایشگاهی راه اندازی کرد و برای بهبود اختراع خود کار کرد. نتیجه این بود که، فتو فونی که قادر به ارسال صدا بر روی یک پرتو نور بود. در اصل بل اولین تماس بی سیم تاریخ را ساخت!

– ۱۹۱۵: بل اولین تماس تلفنی ساحل به ساحل را در ژانویه ۱۹۱۵ برقرار کرد. این اولین تماس از راه دور از خط زمینی بود. تماس بل کمک کرد تا تماس از راه دور به واقعیت تبدیل شود.

– ۱۹۲۷: اولین سرویس تلفن از ایالات متحده به انگلستان در ژانویه ۱۹۲۷ راه اندازی شد. اولین تلفن ها تلفن های رادیویی بودند، اما مشکلات محو شدن و تداخل وجود داشت. سه دقیقه زمان برای این گوشی ها تقریبا ۱۰ دلار هزینه داشت.

– ۱۹۳۰: AT&T یک تلفن ویدئویی دو طرفه به نام Iconophone ایجاد کرد. Iconophone به مردم اجازه می دهد تا یکدیگر را در زمان واقعی ببینند، بشنوند و به یکدیگر پاسخ دهند. این ایده موفقیت تجاری چندانی به همراه نداشت.

– ۱۹۳۴: اولین تماس های رادیویی از ایالات متحده به ژاپن برقرار شد و ارتباطات را در سراسر اقیانوس آرام تسهیل کرد.

– ۱۹۳۶: اولین شبکه عمومی ویدئوفون در آلمان نازی در یک نمایشگاه تجاری راه اندازی شد. استفاده از شبکه محدود به “فقط آریایی ها” بود.

– ۱۹۴۶: در ژوئن ۱۹۴۶، برای اولین بار از طریق تلفن مبتنی بر خودرو تماس تلفنی برقرار شد. این یک شبکه تلفن همراه چندان بزرگی نبود، تا حدی به دلیل هزینه بالای نصب.

– ۱۹۴۷: در سال ۱۹۴۶، یک ابزار الکترونیکی معروف به ترانزیستور توسط جان باردین، ​​والتر براتین و ویلیام شاکلی ایجاد شد. این جایگزین سیستم های بزرگ لوله خلاء می شود و اجازه می دهد رایانه ها با لوازم الکترونیکی ادغام شوند ، یعنی آغاز توسعه تلفن های هوشمند.

– ۱۹۵۶: اولین کابل تلفن فرا آتلانتیک تماس ها را بسیار مقرون به صرفه تر از سیستم تلفن رادیویی که جایگزین آن شد، می کند.

– ۱۹۶۲: قانون ارتباطات ماهواره ای تصویب شد و اجازه استفاده از ماهواره ها در مخابرات را داد.

– ۱۹۶۴: چارلز کائو و جورج هاکهام مقاله ای را منتشر کردند که ثابت می کرد ارتباط فیبر نوری امکان پذیر است.

– ۱۹۶۵: آزمایش اولین سرویس تلفن تصویری آغاز شد. در ماه ژوئیه ، اتحادیه کاربید Corporation آزمایش بر روی اولین شبکه تلفن تصویری را آغاز کرد.

– ۱۹۷۳: مارتین کوپر اولین تماس تلفن همراه را با جوئل انگل، رقیب آزمایشگاه بل، برقرار کرد. شارژ اولین تلفن همراه یک سال طول کشید و حداکثر زمان مکالمه تنها ۳۰ دقیقه بود.

– ۱۹۷۷: FCC رسماً اولین شبکه آزمایشی سلولی اولیه را راه اندازی کرد. فقط در مناطق محدودی مانند شیکاگو، واشنگتن دی سی و بالتیمور باز شد.

– ۱۹۷۹: ارتباطات کشتی به ساحل با ایجاد سازمان بین المللی ماهواره دریایی (INMARSAT) جهشی رو به جلو دارد. هدف آن ارائه ارتباطات قابل اعتماد به کشتی های دریایی برای افزایش ایمنی بود.

– ۱۹۸۱: اولین شبکه تلفن همراه تجاری خودکار با نام ۱G Generation در ژاپن راه اندازی شد. در همان زمان، سیستم تلفن همراه نوردیک در دانمارک، فنلاند، نروژ و سوئد ایجاد شده است.

– ۱۹۹۲: اولین پیامک تجاری جهان در سال ۱۹۹۲ ارسال شد. این پیام توسط کارکنان شرکتی موسوم به Logica CMG نوشته و ارسال شد.

– ۱۹۹۳: اولین گوشی های هوشمند برای خرید عمومی عرضه شد. IBM یکی به نام Simon ایجاد کرد که دارای صفحه لمسی بود و می توانست فکس ها را ارسال و دریافت کند.

– ۱۹۹۵: Sprint اولین سرویس ارتباطات شخصی را افتتاح کرد. این اولین شبکه تلفن همراه بود که برای استفاده خصوصی برای افرادی که تلفن همراه دارند طراحی شد.

– ۱۹۹۸: شرکتی به نام Iridium سایبان ۶۴ ماهواره را در محل خود قرار داد. آنها همچنین اولین تلفن های ماهواره ای دستی را ساختند و تلفن های “کیفی” را با تلفن هایی که بسیار دست و پا گیر بودند جایگزین کردند. این حرکت منجر به توسعه تلفن های هوشمند مدرن می شود.

– ۲۰۰۳: فناوری برای انتقال تماس های تلفنی از طریق پروتکل های اینترنت توسعه یافت. با استفاده از شبکه های کامپیوتری تاسیس شده می توان از هزینه های طولانی مدت جلوگیری کرد.

– ۲۰۰۸: هم iTunes Store و هم بازار اندروید در سال ۲۰۰۸ برای کاربران تلفن های هوشمند باز شد. این نشان دهنده آغاز موج عظیمی از محبوبیت برنامه ها است.

– ۲۰۱۰: توسعه تلفن های هوشمند در سال ۲۰۱۰ ادامه داشت. اولین گوشی ۴G در این سال عرضه شد و داده ها را با سرعت سرسام آوری بر روی تلفن های مصرف کننده می آورد.

همانطور که می دانید، اختراع و توسعه تلفن تأثیر بسزایی در نحوه زندگی و انجام کارهای روزمره ما داشته است.

 

منبع: beytooteمنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن