جایزه نوبلگوناگون

برندگان جایزه نوبل اقتصاد ۲۰۲۰ کیستند؟ + علت برگزیده شدن آن ها


در این مطلب از کولاک نیوز ، توضیحاتی درباره برندگان جایزه نوبل اقتصاد ۲۰۲۰ خواهیم داشت! با ما همراه باشید. آکادمی سلطنتی علوم سوئد روز ۱۲ اکنبر سال ۲۰۲۰ میلادی دو اقتصاددان آمریکایی به نام پل میلگروم و رابرت ویلسون را به دلیل مشارکت در نظریه حراج ، برنده جایزه نوبل اقتصاد ۲۰۲۰ اعلام کرد!

برندگان جایزه نوبل اقتصاد ۲۰۲۰ کیستند؟ + علت برگزیده شدن آن ها
نوبل اقتصاد ۲۰۲۰

پل میلگروم و رابرت ویلسون که هر دو استاد دانشگاه استنفورد کالیفرنیا هستند، به دلیل یافته ‌های نظری ارزشمندشان که باعث بهبود عملکرد حراج ‌ها شده است، برنده جایزه نوبل اقتصاد امسال شدند.

بنا بر اعلام آکادمی سلطنتی علوم سوئد ، متولی اعطای جوایز نوبل، این دو دانشمند همچنین قالب ‌های حراج را برای کالاها و خدماتی طراحی کرده ‌اند که فروش آنها به روش سنتی دشوار است، مانند فرکانس‌ های رادیویی!

برندگان جایزه نوبل اقتصاد ۲۰۲۰ کیستند؟ + علت برگزیده شدن آن ها

یتر فردریکسون، رئیس کمیته جایزه نوبل با اعلام نام نوبلیست‌ ها گفت:

” برندگان امسال در علوم اقتصادی کار خود را با نظریه‌ ای بنیادین آغاز کرده و بعدا نتایج کار خود را در کاربردهای عملی که در سطح جهانی گسترش یافته، استفاده کرده ‌اند. اکتشافات آنها برای جامعه بسیار سودمند است. “

بنا به گفته آکادمی علوم سوئد، این دو اقتصاددان آمریکایی قالب ‌های جدیدی را ابداع کرده‌ اند که با آن می ‌توان اشیا متعدد مرتبط با یکدیگر را با شیوه ‌ای به جز بالا بردن قیمت و به نحوی که به سود حراج ‌گذار باشد، به حراج گذاشت.

مبلغ جایزه نوبل اقتصاد ۱۰ میلیون کرون سوئد، تقریبا معادل ۹۶۱ هزار یورو است، مبلغی که باید میان دو برنده تقسیم شود!

 منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن